Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı, Internet üzerinden görüntülenecek bir web sitesinin hazırlanma süreçlerine verilen addır. Web Sitesi Tasarımında önemli olan, sitenin arka planda çalıştırdığı kodlardan ziyade, ziyaretçilerine yaşatacağı deneyim ve süreçler bütünüdür.

Site tasarlarken, görünüm, hedef kitle, SEO altyapısı ve site sahiplerinin kolay içerik yüklemesi gibi konular ilk akla gelenlerdir.

internette en iyi şekilde yer alın

Markanız için yaptığınız tüm yatırımlar, harcadığınız tüm emek ve bugüne kadar edindiğiniz tecrübe tek bir yerde görünür, web siteniz.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Tasarım süreçleri, firmanızı ve hedef müşteri kitlenizi tanımak ile başlar.

Müşteri ve hitap ettiğiniz kitlenin alışkanlıklarına uygun, onların ilgisini çekebilecek özellikte ve herkesin kullanabileceği rahatlıkta bir web sitesi tasarım süreci yürüteceğiz.

Tüm aşamada iletişim içinde olacak, başlangıçta belirlenen konularda olabilecek değişiklikleri en kısa sürede yeni sitenize uygulayacağız.

Tüm Bileşenler Kontrolünüzde

Tüm bileşenleri yönetebileceğiniz bir yapı. Web Sitenizin farklı sayfalarını, farklı tasarlayabilir, her bir sayfada istediğiniz bileşenleri oluşturabiliriz.

İster blog, ister video galeriler isterseniz bir e-ticaret mağazası.

Mobil Uyumlu, Responsive Tasarım

Hedef kitlenizin yaş grubuna bağlı olarak, web sitesi ziyaretçilerinizin %80’i cep telefonu ve tabletlerden oluşabilir.

Web sitenizin, mobil uyumlu, farklı ekran çözünürlük ve boyutlarına göre otomatik şekillenen bir yapıda olması, sadece site ziyaretçileri açısından değil, Google gibi arama motorlarının, sizi arama sonuçlarında üst sıralarda göstermesi açısından da hayati öneme sahiptir.

Google Analytics ve Search Console Kurulumu

Web siteniz hazır, tüm yazılar, görseller, videolar yüklendi. Peki ya şimdi?

Şimdi sıra raporlama ve geliştirme aşamasında. Web sitenizin gelişim ve iyileştirme süreçleri için, ziyaretçi istatistikleri çok önemlidir. Bunun içinde Google Analytics kurulumu ilk akla gelen seçenektir.

Eşzamanlı olarak, web sitenizdeki olası kapsam sorunları, hangi anahtar kelimelerin sitenize link verdiği, Google aramalarında kaç defa göründüğünüz gibi konularda bilgi almak için Google Search Console olmazsa olmaz.